Sobota, 3 prosince, 2022
aktuality

Jak zakomponovat pastel do vašeho bydlení? Inspirujte se nejnovějšími kolekcemi nábytku

Přemýšlíte, jak dostat do vašeho interiéru světlost, pozitivní atmosféru a pohodlí? Právě pastelové odstíny se objevily v nejnovějších kolekcích nábytku světových značek.

Souhra barev a materiálů
Na to, abyste docílili v interiéru harmonii a ucelený dojem, budete potřebovat základní barevnou škálu, jejíž sladění v kombinaci s doplňky přinese kýžené atmosféru. Pastelové barvy můžete různě kombinovat s většími nebo menšími plochami šedé, antracitové a samozřejmě bílé. Obrovský návrat zaznamenalo dřevo v jeho nejpřirozenější podobě, kde doporučujeme sáhnout po dubu buď v klasické nebo bílé barvě. Při dobře zvolené paletě základních barev můžete pastelovým odstínem efektně vymalovat i stěny, případně pouze jednu a strop nechat bílý. Pokud toužíte po industriálnejšej verzi, nechte strop v pohledovém betonu nebo přiznejte původní cihlovou stěnu.

Nepřehlédněte: VID
relaxační zóna
Domů má být pro nás všechny přístavem a svatyní, kde jsme obklopeni dobrou energií a načerpávají nové síly. Při výběru sedacího nábytku bychom měli dbát na to, aby maximálně vyhovoval našim potřebám a měl správnou ergonomii. Váš oblíbený relaxační koutek zajímavě osvěží designové křeslo v pastelově růžové či elegantní šedé. Pokud se na velké změny nechystáte, hoďte na zem velký polštář a ukradněte si čas jen pro sebe se sklenkou dobrého vína nebo poutavou knihou.

Měkkost a pohodlí
Není tajemstvím, že kvalitní interiér začíná takříkajíc od podlahy. To, jaký standard krytiny na ni zvolíte a v jakém barevném odstínu, určuje základní výraz prostoru. Ať už to bude dřevěná podlaha, epoxidová nebo kamenná, neměli byste zapomínat na zútulnění podlahových ploch příjemným kobercem. Přírodní materiály jako hedvábí, vlna, příze a dokonce i kopřiva jsou velmi měkké, mají tvarovou paměť, tepelně a hlukově izolují. Výšku vlasu přizpůsobte účelu jejich využití a huňatější koberce jsou vhodnější do obývacího pokoje, případně ložnice, a níže do dětských pokojů, chodeb. Nechte se inspirovat explozí barev a vzorů z nejnovějších trendů.

Nejnovější články

PR článek

Další články autora

Reklama