Čtvrtek, 1 prosince, 2022
aktuality

Kuchyně ve venkovském stylu nabízí prostor pro neotřelé nápady

Ruku na srdce, také vás už nebaví extra naleštěné kuchyňské linky? Přijde vám takové vybavení okoukané a příliš chladné? Proč si neuděláte kuchyň podle svého vkusu?

Máte místo moderny raději provence, vintage a venkovský styl nábytku? A jaký máte důvod pro to, že přestože se vám líbí venkovský styl, máte doma leštěnýnábytek z velkoobchodu se sektorovým nábytkem? Potřebujete návštěvám dokázat, že víte, co je in? A jsou pro vás důležitější návštěvy, než teplo domova a váš dobrý pocit, když se vracíte domů?

Náš tip: Zařizujete interiér v provence stylu a chcete mít originální květinové dekorace? Namalujte si je sami! Pomocí sady na malování podle čísel vám to půjde snadno.

Pokud chcete kuchyni, jakou měla vaše babička, kde byly krásné záclonky a závěsy, na oknech byly bylinky, na poličkách krásné kořenky a její kuchyně byla velká, s dostatečným úložným prostorem a vaření v ní byla jedna radost? Zařiďte si kuchyni v selském stylu. I když jsou v dnešní době v bytech omezené prostory na kuchyň a koupelnu, můžete se o to pokusit i v obyčejném panelákovém bytě.

Kuchyně je hřejivým srdcem domova, a když do ní vstoupíte, musí vám tam být dobře, musíte mít chuť si něco uvařit a také jídlo sníst. Leštěné kuchyňské linky mají nevýhodu v tom, že udržet je v čistotě znamená, že po každém vaření je budete leštit a drhnout. To vás k vaření příliš nenamotivuje, raději si objednáte dovoz jídla, než abyste kuchyň cídili.

Nemusíte se bát, že kuchyně v starodávném stylu bude v rámci „moderně“ zařízené domácnosti působit jako pěst na oko. Když zvolíte uvolněnější venkovský styl, skvěle váš interiér naopak doplní.

Volte hravé barvy, které podporují aktivitu, energii a chuť k jídlu. Hravé a praktické doplňky, které ladí s klasickým nábytkem v selském stylu, dokáží změnit vzhled celé kuchyně. Nebojte se žluté, oranžové, červené, bytové textilie s květinami, kostičkami, či puntíky.

Volte tradiční materiály – dřevo a dřevěný dekor, nábytek s patinou – to vše vám pomůže pozvednout vzhled vaší nové kuchyně. K tomu nebudou ladit klasické linoleum a lesklé dlaždičky, chcete-li zanechat krásu tohoto stylu, zvolte dlaždičky v matném provedení, či teraktotové. Vhodná je i plovoucí podlaha v dekoru dřeva, či pravá dřevěná podlaha. Letokruhy a přiznané suky dotváří originalitu selské kuchyně a krásu starých časů.

Nejnovější články

PR článek

Další články autora

Reklama