Sobota, 3 prosince, 2022
aktuality

Odtahový ventilátor zbavuje vlhkosti v horku i zimě, plísně nemají šanci!

Co nejvíce ohrožuje čistý vzduch v interiéru? V bytech a domech jsou to především plísně, které vznikají vlivem zvýšené vlhkosti vzduchu. Pára, která se kondenzuje na oknech, dveřích, ale také v rozích nebo za nábytkem, napomáhá rozvoji různých druhů hub, plísní a dalších mikroorganismů, jejichž výtrusy mohou mít neblahý vliv na zdraví dětí, chronicky nemocných nebo seniorů. Vlhkost vzduchu navíc nelze z místnosti dostat běžným větráním pomocí otevřených oken, jediným efektivním řešením je odtahový ventilátor.

Proč pořídit odtahový ventilátor?

K čemu je vhodné zařízení na odsávání vlhkosti a výparů? Odtahový ventilátor je určený v interiéru k odsávání a odvádění vlhkého, znečištěného nebo těžkého vzduchu ven. Pro uživatelský komfort lze ventilátor osadit čidly, která automaticky spustí odtahování při zvýšené koncentraci vlhkosti nebo zápachu v dotyčné místnosti. Platí to pro koupelnu, kdy se spustí při koupání nebo v kuchyni při vaření či pečení. Současně lze kdykoli zařízení spustit pomocí tlačítka. Pro menší prostory je vhodné použití světelného čidla, které spustí větrání při příchodu do místnosti.

Na dálku pomocí mobilního telefonu

V současné době existuje řada modelů, které lze také ovládat pomocí mobilního telefonu z práce nebo dovolené, všechny typy se mohou vybavit funkcí časového doběhu. Použití je nejvhodnější v bytech a domech, kde se vyskytuje vyšší vlhkost vzduchu nebo se v historii objevila plíseň na zdích, stropě nebo za nábytkem. Odtahový ventilátor se neinstaluje jen do novostaveb, ale také do panelových domů nebo činžovních domů, kde se nejčastěji pro odvod pachů a par používá vývod do stoupaček.

Snadná instalace do zdi nebo sádrokartonu

Zařízení obsahuje stavební průchodku se zpětnou klapkou a venkovní nerezový kryt. Instalace probíhá zapuštěním do zdi nebo sádrokartonu na stropě, zařízení nikterak nenarušuje vzhled místnosti, protože je v neutrálním bílém provedení. Má nadto minimální příkon a efektivní chod, proto nezatíží domácí rozpočet. Pomůže ale předcházet negativním dopadům mykotoxinů, které jsou největším nebezpečím života v interiérech a paří mezi hlavní příčiny vzniku dýchacích a chronických obtíží nebo alergií.


V letních počasí doma či v kanceláři se nedá obejít bez domácího ventilátoru nebo klimatizace.


Nejnovější články

PR článek

Další články autora

Reklama