Čtvrtek, 1 prosince, 2022
aktuality

Zařizujeme studentský pokoj: Pravidla, přes která nejede vlak

Studenti středních škol letos strávili drtivou většinu školního roku mezi čtyřmi stěnami svých studentských pokojů. Zda je případná další vlna koronaviru opět vrátí z lavic za vlastní pracovní stůl, momentálně není vůbec jasné. Jisté je, že význam kvality prostředí, ve kterém se teenager nejen učí, ale také relaxuje a dělá i spoustu dalších věcí, je v současné době ještě o něco důležitější než v minulosti.

Rodič má být rádcem, ale ne diktátorem

Když dítě dospívá, rady ze strany rodičů již nevítá s takovým nadšením jako v mladším věku. Přijměte proto fakt, že váš potomek má vlastní názory a představy o ideálním pokoji – a respektujte jeho přání. Nebraňte mu ve výběru barev či vzoru tapety. Zároveň se snažte nenásilnou formou „podsouvat“ důležité prvky, jejichž význam si pravděpodobně vůbec neuvědomují. Cílem je komfortní a zároveň funkční prostor, který bude stoprocentně odpovídat vkusu mladého uživatele a současně mu usnadní každodenní školní rutinu.

Místo pro studium a kvalitní odpočinek

Obvykle není od věci, koncipovat prostor tak, aby byl již na první pohled opticky rozdělen na několik samostatných zón. Jedna na učení, další na relax a ostatní dle potřeby studentíka. Preferujte praktický nábytek, který pojme všechny jeho věci a neudělá z pokoje skladiště.

Základem každého studentského pokoje je pracoviště se dvěma klíčovými prvky – dostatečně prostorným, adekvátně vysokým a stabilním pracovním stolem a ergonomickou kancelářskou židlí. Naprostou samozřejmostí by mělo být příkladné osvětlení – centrální zdroj světla doplňte bodovkami a neváhejte ani s pořízením stojací lampy.

Nedílnou součástí základního vybavení je postel. Také v jejím případě dbejte na optimální rozměry a kvalitu matrace. Neváhejte za ní připlatit, protože jedině tak splní vaše očekávání ohledně délky životnosti. Ostatní – tedy design povlečení – nechte na studentovi. Stejně tak by si měl podle svého vkusu vybrat závěsy a další bytové textilie.

Nejnovější články

PR článek

Další články autora

Reklama