Sobota, 3 prosince, 2022
aktuality

Je plná vitamínů a minerálů! Řeřicha vyroste již za tři dny

Je to až neuvěřitelné. Světlo, voda a obyčejný kousíček vaty jsou nutné k tomu, abychom z malého semínka získali rostlinku, která je plná vitamínů a minerálů. Právě ty je vhodné doplňovat během zimních měsíců. Řeřicha nám s tím umí pomoci. Pěstujte ji i vy!

Řeřicha (Lepidium sativum) je úžasně nenáročná rostlinka, která pro své blaho potřebuje jen světlo a vodu. Za těchto podmínek vám dopřává výhonky s mírně pikantní chutí, které jsou doslova nabité vitaminy a minerály.

Jak na to?

Postup je naprosto nenáročný a zvládne ho každý.

Stačí, když na talířek či do nějaké nádobky dáte kousek vaty. Vatu navlhčete vodou a vysejte na ni semínka řeřichy. Talířek s vatou dejte na světlé místo – ideální k oknu. Vatu udržujte vždy vlhkou. Nejlépe se rosí pomocí rozprašovače.

Už za tři až čtyři dny můžete očekávat úrodu řeřichový lístečků. Ty odstřihněte a dejte si je například na chlebíček s oblíbenou pomazánkou nebo do salátu. Pokud řeřichu spotřebujete, můžete si jednoduše vysít další.
Pokud nemáte vatu, postačí i kosmetický vatový tampon.

Mikrobylinky jsou zejména v zimě skvělým způsobem, jak tělu dodat potřebné vitamíny a minerály. zdroj: Stockfood
Mikrobylinky jsou zejména v zimě skvělým způsobem, jak tělu dodat potřebné vitamíny a minerály.
Zapojte i děti

Pěstování řeřichy je ideální i pro děti, které jsou často netrpělivé, aby čekali na výsledky. Při řeřiše to však nehrozí.

Nejnovější články

PR článek

Další články autora

Reklama