Čtvrtek, 1 prosince, 2022
aktuality

Top trendy v bydlení na jaro a léto: Objevte je a zkrášlete svůj domov

Letu je už pomalu tady a spolu s naším šatnou bychom měli oživit i naši domácnost. Jaké jsou momentálně trendy a které z nich se hodí právě k vašemu domovu?

Listy, listy, listy
Příroda v našem domově zůstává, zapomeňte však na květiny. Momentálně jsou mnohem více trendy listy – a to tak živé, jako i ty v podobě vzorů na textiliích. Listy jinanu se budou dobře vyjímat na vašich povlečení, ty palmové zase například na polštářích. Co se týče živých rostlin upřednostňujte na listy bohaté druhy – například kapradiny.

Veselé akcenty
Ani pastelové odstíny zcela nevymizely, popularitě se však čím dál více těší i sytější, dokonce zářivé odstíny. A to zejména v létě, kdy si můžete dovolit bláznivější barevné kombinace. Pokud si tento trend chcete vyzkoušet u vás doma, vyberte si jeden nebo dva hlavní odstíny, které budete nadále doplňovat barevnými prvky. Zářivá či pruhovaná taburetka nebo pestrobarevná podložka v koupelně oživí i váš interiér.

zajímavý kov
V kurzu jsou i různé kovové doplňky. Kovové tácky, svítidla či vázy najdete v kolekcích mnoha výrobců. Interiér dokáží ozvláštnit a dodat mu styl. Efektní jsou série stejných nebo podobných produktů jako například tři stolky různých velikostí. Chcete-li kombinovat různé kovové prvky, buďte opatrní, abyste nezašli příliš daleko.

Neutrální pudrová růžová
Kombinace pestrých barev vám nesedí? Nic to, ještě vždy můžete být v souladu s trendy – populární je totiž tuto sezónu i pudrová růžová. Jde o ideální barvu například do ložnice, ale i do koupelny. Abyste se vyhnuli plochosti, mixujte ji s jinou barvou, nebo vybírejte jí úplně jemné a o něco sytější odstíny.

lehkovážně třásně
Léto je ľahkovážnejšie jako zima a to se projevuje i při zařizování. Pokud máte chuť na trochu hravosti, vsaďte na třásně – například na dece či ubruse. Posunout se však můžete i o něco dál a dát pokoji trochu nový šmrnc pomocí lampy s takovými prvky.

Trochu exotiky můžete svému příbytku dodat i díky kusem nábytku či doplňkem s orientální příchutí. Polštáře, závěsy, koberečky – nezruinují vás a mohou vnést do vašeho domova atmosféru tajemných dálek z Tisíce a jedné noci.

Nejnovější články

PR článek

Další články autora

Reklama