Čtvrtek, 1 prosince, 2022
aktuality

4 způsoby, jak zlepšit svoji bonitu při žádosti o půjčku


Sjednávání půjčky je závažná věc, kterou byste rozhodně neměli brát na lehkou váhu. Ve věcech úzce spojených s financemi byste měli být nesmírně opatrní, neboť vám mohou obrátit život vzhůru nohama. Zvládat splácet sjednanou půjčku je něco, o co byste měli usilovat za každou cenu. Tento váš záměr sdílí i váš poskytovatel. Komu by se vyplatilo poskytnout klientovi špatný produkt, když by se mu pak ani nevrátila investice?

Co to bonita je a co všechno obsahuje?

Jednoduše řečeno se jedná o převrácenou hodnotu úvěrového rizika. Bonita vyjadřuje důvěryhodnost klienta a jeho schopnost splácet. Při měření vaší úvěruschopnosti se banky dívají hned na několik kritérií. Patří mezi ně vaše pravidelné příjmy a výdaje, nejvyšší dosažené vzdělaní, pracovní pozice, váš věk, úvěrová historie, rodinný status a počet dětí. Na první pohled je jasné, že některá kritéria se změnit nedají, avšak to neplatí pro všechna. Vždy existuje nějaká cesta.

Odměny v práci říkají více, než byste si mysleli

Pokud se vám v práci podaří získat odměnu, tak vám to může přilepšit hned v několika směrech. V první řadě si tím zvýšíte svůj příjem, čímž zvýšíte svoji schopnost splácet, a dále tím prokážete svoji užitečnost v zaměstnání. Banky se díky tomu nemusí obávat, že byste snad přišli o své zaměstnání a zdroj příjmů.

Snižte množství momentálních závazků

Pokud již někde máte zapůjčené peníze, tak skvělou příležitostí, jak si svou úvěruschopnost zlepšit, je zbavit se daného úvěru. Opět si tím přilepšíte hned několikrát. Zaprvé tím prokážete, že opravdu zvládáte řádně splácet své závazky a že jste spolehlivý klient, a stejně tak snížíte své momentální výdaje.

Udělejte si pořádek v registrech

Banky během svého šetření přijdou na všechno. Nesnažte se jim tedy nic zatajit, toto skrývaní by působilo akorát nedůvěryhodně. Naopak si před sjednáním půjčky své záznamy sami zkontrolujte, a pokud by se jednalo o staré prohřešky, tak můžete zažádat o jejich smazání, a vylepšit tak svoje skóre.

Nechoďte do toho sami

Pokud by banka s poskytnutím váhala, tak další cestou, jak si pomoci je přivést spoludlužníka. Pokud se najde osoba, která vám věří, tak se může podepsat s vámi na smlouvu jako spoludlužník. Tím si banka zajistí případného dalšího plátce v případě, že byste vy nedokázali splácet.

Někde nejsou kontroly tak přísné

Pokud máte strach, že byste u banky se svojí žádostí neuspěli, pak pro vás může být řešením nebankovní půjčka. V tomto případě nejsou kritéria tak vysoká a půjčku se vám díky tomu podaří snadněji získat.

Nejnovější články

PR článek

Další články autora

Reklama