Čtvrtek, 1 prosince, 2022
aktuality

Je půjčka bez registru způsobem, jak snížit svoje měsíční úvěrové závazky?

Stále více Čechů se zadlužuje. Mezi příčiny lze zařadit pandemii, současnou situaci ve světě a samozřejmě inflaci. Neustále rostoucí úrokové sazby znamenají, že máme stále větší potíže se splácením hypotečních úvěrů. Je však rychlá půjčka dobrým řešením v případě nedostatku finančních prostředků na splácení měsíčních úvěrových závazků a problémů s domácím rozpočtem?

Ocitnete-li se v situaci, kdy nemáte dostatek peněz na splácení svých finančních závazků, musíte hledat bezpečné a rychlé řešení. Vzít si další půjčku se nezdá být dobrou metodou. Tímto způsobem se můžete dostat do tzv. spirály dluhů, ze které je velmi těžké se dostat ven. Jaká jiná řešení máte k dispozici?

  1. Zvyšte svůj příjem

I když se zdá, že zvýšení příjmů je obtížné dosáhnout, je to jedno z nejlepších řešení. Máte zde několik možností. Můžete požádat šéfa o zvýšení platu, zkusit vzít přesčas nebo dodatečný úkol. Pokud tato varianta není, využijte jiné. Můžete uplatnit své neprofesionální dovednosti, které máte k dispozici. Ať už jde o hlídání sousedova dítěte, uvaření oběda nebo úklidu za honorář, můžete přidat inzerát na oblíbené inzertní weby nebo do tematických skupin na Facebooku.

Zmínkou přátelům zvýšíme pravděpodobnost, že se najde někdo, kdo vámi nabízených služeb využije. I dalších 1500 Kč měsíčně může výrazně zlepšit vaši finanční situaci.

2. Úvěrové prázdniny a hypotéka

V případě, že jste kvůli pandemii přišli o práci nebo se vám dramaticky snížily příjmy, vyplatí se zeptat vaší banky na úvěrové prázdniny. Většina bank má nabídku, která umožňuje na chvíli odložit splácení vysokých splátek. Mezitím si můžete hledat lépe placenou práci nebo doplňkovou práci.

3. Konsolidace půjček

Pokud máte více měsíčních závazků, můžete vyhledávat nabídky různých bank, které vám umožní konsolidaci půjček. Tento typ úvěru vám umožní snížit měsíční výši závazků, které musíte splácet. Zároveň je to poměrně pohodlné řešení, protože máte lepší přehled. Nemusíte si pamatovat, kdy a jak vysokou splátku musíte zaplatit na účet věřitelů.

4. Měsíční zůstatek

Velmi často nastává situace, kdy úplně ztrácíte kontrolu nad tím, kolik vyděláváte a kolik utrácíte. Nepořádek ve financích zvyšuje váš stres. Nevíte, kolik peněz a za co utrácíte. Sepište si proto všechny fixní náklady (nájemné, energie, splátky úvěru, jídlo, kosmetika a čisticí prostředky, doprava a zábava). Pokud je všechny spočítáte, budete mít jasně definovanou pozici, ve které se nacházíte.

5. Metoda sněhové koule

Pečlivě sepište všechny závazky, které máte, a seřaďte je v pořadí od nejmenšího po největší. Dejte co nejvíce peněz na splacení nejmenšího závazku. Díky tomu jej rychleji splatíte a uvolníte částku, kterou budete moci utratit na splácení dalších (větších) závazků.

Jedním z nejdůležitějších finančních pravidel je nepůjčovat si, pokud nemáte prostředky na splácení. Půjčka bez registru tedy rozhodně není nejlepším řešením, když se topíte v dluzích.

Nejnovější články

PR článek

Další články autora

Reklama